Plecak fotograficzny-Tamrac Anwil 27
Dzięki uprzejmości Foto-Technika-dystrybutora marki Tamrac w Polsce, miałem możliwość przetestowania plecaka fotograficznego Tamrac Anwil 27. W życiu fotografa krajobrazowego plecak pełni bardzo ważną rolę, musi zmieścić się w nim nie tylko sprzęt potrzebny do uchwycenia ulotnych chwil ale również niezbędne rzeczy takie jak czołówka, butelka z wodą czy kurtka. Poprzedni plecak był za mały na wciąż rozbudowywany sprzęt foto także z chęcią postanowiłem go sprawdzić.
Specyfikacja plecaka :
- wymiary zewnętrzne: 31 x 47 x 25 cm
- wymiary wewnętrzne: 28 x 44 x 16 cm
- waga: 2,1 kg
- materiał zewnętrzny: Nylon Fabric 500D CORDURA i Polyester Dobby Fabric 840D
- materiał wewnętrzny: Nylon Oxford 210D
- zamki: YKK
- sprzączki: Duraflex and Woojin Acetal
Pierwsze wrażenie
W przesyłce otrzymujemy plecak, liczne przegródki i pokrowiec. Spakowałem swój sprzęt fotograficzny i wybrałem się na pierwszy spacer z Tamrackiem. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, system nośny działa znakomicie i możemy dopasować plecak idealnie do naszej sylwetki. Jest to bardzo ważne jeśli mamy przemierzać z plecakiem dłuższe dystanse. Do plecaka zmieściło się 2x body,(jedno bez obiektywu), 4 obiektywy, pokrowiec z filtrami, lampa, wyzwalacze oraz laptop. Poniżj kilka fotografii plecaka.
Czas ruszyć w plener-esencja fotografii pejzażowej
Prawdziwy test plecaka zapowiadał się na najbliższych wyprawach fotograficznych na Lofoty i Islandię. W kraje skandynawskie często podróżuję jedną z węgierskich linii lotniczych i mimo, że plecak jest o 2cm szerszy od dopuszczalnego rozmiaru, to bez problemu przechodzi kontrolę i mieści się w luku bagażu podręcznego(foto). Także wymiary Tamraca są idealne do podróżowania samolotem. Jeśli nie zajęliśmy całego miejsca na sprzęt fotograficzny to pustą przestrzeń wykorzystałem na inne potrzebne rzeczy. Duży plus za kieszeń na laptopa dzięki temu nie musiałem brać kolejnej torby na niego i wszystko miałem w jednym miejscu.
Lofoty
Archipelag Lofotów w Norwegii to marzenie każdego fotografa krajobrazu. Plecak świetnie się sprawdził w każdych warunkach od słonecznej pogody po ulewne deszcze. Dzięki pojemności plecaka wszystko miałem pod ręką i w decydujących momentach mogłem szybko zmienić obiektywy. Nareszcie nie musiałem wybierać co zabrać z hotelu a co zostawić bo nie mogło się zmieścić do plecaka. Dziękuję towarzyszom wyprawy Danielowi,Sebastianowi i Jurkowi za zdjęcia.
Islandia
Nie dane mi było długo czekać na kolejny wyjazd, dwa tygodnie później ponownie odwiedziłem Skandynawię- tym razem była to Islandia. Kraina ognia i lodu nie była do końca dla nas łaskawa i pogoda mogła być lepsza. Tamrac Anwil 27 spełnił swoje zadanie i dzielnie stawił czoła warunkom atmosferycznym. Najciężej miał na diamentowej plaży gdzie łatwo można było zostać zalanym przez fale oceanu. Za zdjęcia dziękuję uczestnikom Oli Auguścińskiej i Łukaszowi Sowińskiemu.
Podsumowanie
Tamrac Anwil 27 spełni oczekiwania każdego fotografa który musi być przygotowany na każde warunki i posiadać szeroki wybór sprzętu przy sobie. Obecnie plecak towarzyszy mi w każdej wyprawie i ciężko mi jest je sobie wyobrazić bez niego. W fotografii pejzażowej noszę statyw, aparaty, obiektywy i filtry dochodzi do tego jeszcze laptop. Plecak Tamrac Anwil 27 zapewnia mi, że wszystkie te rzeczy mam przy sobie i mam do nich łatwy dostęp. W fotografii ślubnej i okolicznościowej plecak też ma świetne zastosowanie ponieważ oprócz body i obiektywów, do plecaka łatwo wchodzi kilka lamp systemowych i wyzwalacze.
Do najważniejszych zalet plecaka zaliczam :
- duża pojemność- obecnie bez problemu wchodzą do niego 2 pełno-klatkowe body z obiektywami, 4 obiektywy, laptop i inne akcesoria. Gdy nie mam laptopa to do kieszeni na niego, jestem w stanie schować butelkę z wodą i drobne jedzenie.
- solidne wykonanie- materiał z którego jest wykonany plecak poradzi sobie w większości trudnych warunków pogodowych (w zestawie jest pokrowiec), dodatkowym atutem są zamki renomowanej firmy YKK, które posiadają uszczelnione szwy,
- plecak jest kompaktowy- mimo swoich rozmiarów bez problemu pasuje do wymiarów bagażu podręcznego większości linii lotniczych,
- system nośny- plecak można idealnie dopasować do swojej sylwetki, dzięki temu chodzenie z nim na dłuższych dystansach nie jest uciążliwe,
- możliwość zamocowania sakiew na pasie biodrowym,Plecak posiada też minus w postaci mocowania na statyw, nie do końca mi pasuje, czasem miałem wrażenie że statyw mi wyskoczy z mocowania.Zalet jest więcej niż wad także polecam plecak wszystkim osobom które chcą mieć wyposażenie fotograficzne razem ze sobą.